دکتر سلمان فلاح

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر فلاح

( تکنیک استفاده از سلول ه

نوار عصب و عضله

قرارگیری صحیح وضعیت های مختلف در بارداری- بخش دوم

نحوه صحیح رانندگی در دوران حاملگی چگونه است؟ظ

از یک بالش یا یک حمایت کننده در قوس کمر استفاده کنید. زانوها در سطح لگن یا کمی بالاتر از آن قرار گیرند. صندلی را آنقدر به فرمان نزدیک کنید که زانوها خم شوند و کف پا روی پدال ها قرار گیرد. بهتر است در حد امکان (البته بسته به اندازه قد فرد) فاصله شکم تا فرمان 25 سانتی متر باشد.البته در هفته های آخر بارداری بدلیل بزرگ شدن شکم و نزدیکی آن به فرمان توصیه می شود که سوار صندلی مسافر شوید و از رانندگی بپرهیزید.
قسمت پایینی کمربند ایمنی کاملا زیر شکم و قسمت بالایی آن بین دو سینه قرار می گیرد. در ماشینهایی که مجهز به کیسه هوا هستند بستن کمربند ایمنی الزامی است و چه در صندلی راننده وچه در صندلی مسافر رعایت فاصله حد اقل 25 سانتی متر از منبع کیسه هوا ضروری است. کیسه هوا در سمت راننده معمولا در فرمان جاسازی می شود بنابراین باید جهت فرمان به سمت سینه تنظیم شود نه سر یا شکم.

نحوه صحیح بلند کردن اجسام در حاملگی چگونه است؟

در زمان حاملگی برای بلند کردن اجسام سنگین حتما درخواست کمک از افراد بکنید. به هیچ عنوان اجسام سنگین تر از 10 کیلو گرم را بلند نکنید. قبل از بلند کرد اجسام مطمئن شوید که جای پایتان محکم است! بعد از گرفتن جسم با استفاده از عضلات پا زانو ولگن را راست کنید . بعد از بلند کردن صاف بایستید بدون چرخش و در حین حمل بار سعی کنید که پاها فقط به سمت جلو حرکت کنند .
وقتی که می خواهید یک جسم را از روی یک میز بلند کنید آن را نزدیک لبه میز آورده و سپس با خم و راست کردن زانوها آن را بلند می کنیم (هر چقدر اجسام در موقع بلند کردن نزدیک تر به بدن باشند انرژی کمتری مصرف می شود). از بلند کردن اجسام سنگینی که بالای سطح کمری قرار گرفته اند بپرهیزید. در موقع حمل کردن , اجسام نزدیک به بدن با شد و عضلات شکم سفت باشند و قدمهای کوتاه و با سرعت کم بردارید.

تهیه وتنظیم: دکتر سلمان فلاح


آدرس مطب : 1
تلفن : 36252857 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پیامهای کاربرانمطالب پزشکیمطالب غیر پزشکیآدرس مطبخدمات در مطبصفحه اصلیسوالات پزشکیسایتهای دیگر